קוד אתי למגשרים בישראל

הקוד האתי למגשרים (2018) נועד לשמש, לצד הקוד האתי למגשרים במרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה (2018), קוד אתי אחיד ומשותף לכלל המגשרים בישראל, וזאת כחלק מקידום חזון של יישוב סכסוכים בהסכמה באמצעות מגשרים מקצועיים הנהנים מאמון הציבור.

הקוד מפרט את נורמות ההתנהגות האתיות החלות על מגשרים ונועד לאפשר למגשרים, מרכזי גישור וארגוני מגשרים שאינם ממוקדים בגישור בקהילה, לרבות מגשרי מהו"ת ומגשרים המטפלים בתיקי בית משפט, להצהיר על נורמות ההתנהגות האתיות שהם מקבלים על עצמם, ובכך לקדם פרקטיקה אתית של גישור, התמקצעות של תחום הגישור, ואמון ציבורי במקצוע הגישור ובמגשרים.

אנו קוראים למגשרים ומגשרות בישראל לאמץ את הקוד האתי, לעשות בו שימוש, ולהיוועץ בפורום האתיקה בעת הצורך.

מגשר, מרכז גישור וארגון מגשרים המקבלים על עצמם לפעול בהתאם לקוד יביאו זאת לידיעת הצדדים לגישור והציבור הרחב בפרסומיהם, באתר אינטרנט המשויך אליהם או בדרכים אחרות.

הקוד הותאם למגשרים בשוק הפרטי והציבורי שאינם מגשרים במרכז גישור בקהילה על ידי פורום האתיקה הפועל לצד המרכז לגישור וליישוב סכסוכים בקהילה קריית אונו בריכוזה של כרמלה זילברשטיין ובהנחיית פרופ' עומר שפירא מהפקולטה למשפטים, הקריה האקדמית אונו.

הקוד מבוסס על הקוד האתי למגשרים (2014) של המרכז לגישור בקהילה קריית אונו,[1] שפותח על ידי חברי פורום האתיקה, ועל הקוד האתי למגשרים במרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה (2018),[2] שאומץ בשיתוף פעולה של מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה, יחד עם 'התאחדות מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה בישראל', 'תכנית גישורים', ו'פורום האתיקה'.

הקוד אינו מחליף את תקנות בתי המשפט (גישור), התשנ"ג – 1993 (תקנות הגישור), או סטנדרטים מקצועיים אחרים העשויים לחול על המגשרים אלא מוסיף עליהם.

[1] עומר שפירא וכרמלה זילברשטיין (עורכים) אתיקה של גישור: קודים אתיים והתמודדות עם דילמות 62-47 (הוצאת מאגנס, 2018).

[2] שם, בעמ' 101-85.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: